טוראי משה קויפמן (גלעדי) ז"ל

מפרי עטו
ממכתביו12.6.48

שלום לך אמי היקרה.

מה שלומך. את מכתבי זה אני כותב לך בנקודת ההתישבות של הקבוצה שלי "חלוצה" בנגב. זה שבוע שאני יושב פה במקום. הדרך מהרצליה עד חלוצה עברה עלי בסדר גמור אם כי הנסיעה ארכה ארבעה ימים. פה במקום יש לנו רק כמה צריפים לגור בהם, משק עוד לא הספקנו להקים כאן בגלל חוסר מים. את המים אנו מביאים מקבוץ רביבים הקרוב לנו. בינתיים עושים אצלנו קדוח למים ויש סכויים שנמצא מים ואז נחל בפתוח משק. אצלנו בסביבה שקט כך שאנו חיים בלי מתיחות. בעצם אין לי הרבה מה להוסיף במכתבי זה. אל תדאגי לי אני בריא ומרגיש טוב.

שלום שלום

ממני משה גלעדי.

שלום לך אמי היקרה.

זה כמה ימים מאז שנסעתי מחיפה הנה. הדרך עברה בשלום, נסעתי באוטו משורין של "אגד" עד לזכרון יעקב. ומכיון שלא היה לי זמן לא עליתי לזכרון לבקר אצל הדודים. משם כבר נסעתי באוטו רגיל של "אגד", אני כבר כמה ימים שעובד פה בבית ועושה בלוקים ואני מקוה שלאט לאט אכנס לקצב העבודה. כרגיל אצלנו כאן בהרצליה אין חדש עובדים וחיים כרגיל אין לי הרבה מה להוסיף על המכתב חוץ מזה שאני בריא ומרגיש טוב.

שלום שלום

ממני משה גלעדי

נ.ב. הגיע הנה מכתב מחנה, המכתב הגיע קודם לסדום ואחר כך שלחו אותו אלי להרצליה ואני עוד מעט ואענה לה.מידע נוסף נמצא בתא הנופל בחדר ההנצחה שבבית הפלמ"ח