טוראי אהרון פיש ז"ל

אהרון פיש
הדלקת נר בן 21 בנפלו
בן חוה ומשה
נולד בחיפה
בי"ז בתשרי תרצ"ו, 11/10/1935
התגורר בכפר חסידים א'
שרת בנח''ל, חטיבת הצנחנים
יחידה: נח"ל מוצנח - גד' 50, פלס"ר
התגייס ב-ינואר 1955
נפל בקרב
בו' בחשוון תשי"ז, 11/10/1956
במבצע קדש
מקום נפילה: קלקיליה
באזור יהודה ושומרון
מקום קבורה: כפר חסידים
הותיר: הורים, אחים - שמואל ושמעון ואחות - רבקה (פניאל)

קורות חיים

בן משה וחוה. נולד ביום ב' בחול-המועד סוכות תרצ"ו (11.10.1935) בחיפה. בן זקונים להוריו, מראשוני כפר חסידים וממייסדיו. אחרי סיימו את לימודיו בהצטיינות בבית הספר שבכפרו, המשיך את השתלמותו התורנית בישיבת "תפארת ישראל" בחיפה. גם כשנאלץ לעזוב את ספסל הלימודים ב"ישיבה" ולהיחלץ לעזרת אביו במשק (אחרי שאחיו הגדולים ניקראו לשירות לצבא), לא שכח את לימוד הגמרא; כך היה נוהג גם בהיותו בצבא, אחרי יום אימונים ומסעות. חבריו אהבוהו על התנהגותו כחייל זריז ובעל משמעת, על סגולות נפשו האציליות וכיבדוהו בשל אהבת התורה שבלבו.

גוייס לצה"ל בינואר 1955 במסגרת נח"ל ונימנה עם חברי גרעין יובל הכ"ה של "בני עקיבא". עמד מוכן לכל מבצע והיה ראשון להגשת כל עזרה. עבר קורס חבלנים ועסק בתפקידו כחבלן באותה מידה של נאמנות אשר גילה ללימוד התורה ולעבודות האדמה.

שבוע ימים לפני שחרורו מן הצבא, אור ליום ו' במרחשון תשי"ז (11.10.1956), נפל בקרב בסביבות קלקיקיה והובא למנוחת עולמים בבית הקברות בכפר חסידים.

זכרו הועלה בחוברת כסלו-טבת תשי"ז של "עמודים" (בטאון הקיבוץ הדתי) ואף בגליון אותם החודשים של "זרעים" (בטאון "בני-עקיבא" בארץ). כן הועלה זכרו בספרו של אורי מילשטיין "מלחמות הצנחנים".