תפריט נגישות

רב"ט אליהו אלקיים ז"ל

אליהו אלקיים
בן 19 בנפלו
בן צילה ושלום
נולד בתלמי יפה
בז' בטבת תשכ"ג, 3/1/1963
התגורר בתלמי יפה
שרת בחטיבת גולני, חיל כללי ממשל צבאי 7174
נפל בעת מילוי תפקידו
בכ"ה בחשוון תשמ"ג, 11/11/1982
במלחמת שלום הגליל
מקום נפילה: צור
באזור לבנון
מקום קבורה: תלמי יפה
הותיר: הורים, שני אחים ואחות

קורות חיים

בנם הבכור של צילה וישראל, נולד ביום ז' בטבת תשכ"ג (3.1.1963) בתלמי יפה. בשנות ילדותו הראשונות גדל אלי והתחנך בחברת הילדים של המשק. כשמלאו לו שש שנים הוא התחיל ללמוד בבית-הספר האזורי "ניצן" שבקיבוץ ניצנים, יחד עם כל בני גילו. הוא המשיך ללמוד בחטיבת הביניים של בית-הספר האזורי "שער הנגב", במגמת מכונאות. בתקופת לימודיו בבית-הספר התיכון היה אלי פעיל בתנועת הנוער הציוני ואף שימש כמדריך לבני נוער צעירים ממנו. הוא אהב לטייל וליהנות מהנוף הסובב אותו ומחוג חבריו שהיה רחב ביותר.

לאחר סיום הלימודים ועד שהגיע מועד גיוסו לצה"ל עבד אלי בפלחה. עם זאת, הוא היה ידוע כאוהב בעלי-חיים ובעיקר כלבים וסוסים. אלי הרבה לטפל בהם והיה קשור אליהם מאוד. הייתה לו נשמה פיוטית ועוד בהיותו ילד צעיר נהג לכתוב שירים.

כשהתגייס אלי לצה"ל הוצב לשרת בחיל-ההנדסה, אבל לאחר כשנה הועבר ליחידה ב"גולני". מפקדו הישיר מתאר את אלי, במכתב תנחומים ששלח למשפחתו: "אלי מילא את תפקידו בשקט ובצנעה. היה נחבא אל הכלים וקולו כמעט לא נשמע, למעט בעת עבודתו במערכת הקשר".

ביום כ"ה בחשוון תשמ"ג (11.11.1982) באסון התמוטטות הבניין של הממשל בצור, נפל אליהו בעת מילוי תפקידו והובא למנוחת עולמים בבית-העלמין שבמשק תלמי יפה. הוא השאיר אחריו הורים, שני אחים ואחות.

הופק במערכת "גלעד-לזכרם", באמצעות חב' תבונה בע"מ (054-6700799)
בניית אתרים: לוגו חברת תבונה