תפריט נגישות

סגן ירמיהו ירמי ברדנוב ז"ל

ירמיהו ברדנוב
בן 23 בנפלו
בן מרים ושמעון
נולד בירושלים
בז' בחשוון תרצ"ד, 26/10/1933
שרת בחטיבת הצנחנים גד' 890
נפל בקרב
בו' בחשוון תשי"ז, 11/10/1956
מקום נפילה: קלקיליה
באזור יהודה ושומרון
מקום קבורה: ירושלים - הר הרצל
אזור: ב, חלקה: 7, שורה: 17, קבר: 3.

קורות חיים

בן שמעון ומרים. נולד ביום ז' במרחשון תרצ"ד (26.10.1933) בירושלים. חמש שנים למד בבית הספר "תחכמוני" בירושלים ולאחר מכן המשיך בבית הספר החקלאי על שם מאיר שפיה וסיים את לימודיו בו. נטה לספרי ספרות ושלח ידו בכתיבת דברי שיר.

אהב את האדמה, את הצומח ואת האדם, ולמען אלה היה מוכן להקריב הכל. לא אחת אמר לאמו: "אני משרת את האמהות - המולדת. אשרי שמת למענה!" לא עברו ימים רבים אחרי שובו הביתה מבית הספר החקלאי כשגילה לאמו את תכניתו לצאת לקיבוץ ואז יצא לנירים, בו ראה את ביתו. הוא האמין שיש להחזיק בנקודה זו, כי "החלוציות אומרת שיש להיאחז בשטחים חדשים". כעבור כמה זמן עזב את נירים, בה עבד כרפתן, ויצא לצבא לחיל הצנחנים. לבסוף הגיע לדרגת סגן והיה קצין החבלה בחטיבתו. השתתף בפעולת תגמול שונות, כגון קרב כונתילה, הקרב באיזור ניצנה, הקרב על הכנרת וקרב חוסאן. היה חייל למופת וגילה אומץ לב מופלא. כקצין השפיע על פקודיו לטיפוח היחסים בין אדם לחברו, בהבינו לנפשם - ובשל כך אהבוהו.

ביום ו' במרחשון תשי"ז (11.10.1956) נפל בקרב בסביבות קלקיליה. הובא למנוחת עולמים בבית הקברות הצבאי שעל הר הרצל בירושלים. בספר "ירמי מן הצנחנים" מובאים דברים לזכרו ועליו מפי אחים ורעים לנשק ואף סיפור חייו הכתוב בידי אמו. בספר של אורי מילשטיין "מלחמות הצנחנים" הועלה זכרו.

הופק במערכת "גלעד-לזכרם", באמצעות חב' תבונה בע"מ (054-6700799)
בניית אתרים: לוגו חברת תבונה